خرید فایل(تحقیق درباره ی تفريحات سالم و سازنده از نظر اسلام)

تفریحات سالم,تفریحات سالم و سازنده از نظر اسلام,شکوفایی استعدادهای شخصیتحقیق درباره ی تفريحات سالم و سازنده از نظر اسلام|1759369|hyk40089539|
نمونه ای دیگر از بهترین فایل ها با عنوان تحقیق درباره ی تفريحات سالم و سازنده از نظر اسلام آماده دریافت می باشد.

این محصول در قالب ورد (WORD) و قابل ویرایش در 16 صفحه تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این فایل و اطمینان از خرید، مطالب چند صفحه آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید.

لینک دانلود پایین صفحه

تفريحات سالم و سازنده از نظر اسلام، چه چيز‏هايي هستند؟

انسان، موجودي است كه از دو بعد ، جسم و روح، پديد آمده است و هر كدام نيازها و آسيب‏هاي خاص خودش را دارد. همان گونه كه بدن انسان به انواع غذاها احتياج دارد ، روح آدمي نيز به شادابي و تفريحات سالم نيازمند است. بنابراين، غذاي روحي و رواني، همواره در كنار غذاي جسم، مطرح بوده است.

اميرمؤمنان، حضرت علي‌عليه‌السلام مي‏فرمايد: مؤمن را سه وقت است؛ « وقتي كه در آن با پروردگار خود به راز و نياز مي‏پردازد و وقتي كه به حساب نفس خود مي‏رسد و وقتي كه به لذت‏هاي حلال و خوش مي‏گذراند»1. همچنين حضرت در نامه خود به مالك اشتر مي‏فرمايد: «اگر در همه اوقات نيت، پاك و درست باشد و مردم در امنيت و آسايش باشند، اوقات همه از آن خداست»2. امروزه به تجربه نيز ثابت شده، اوقاتي كه انسان به تفريح مي‏پردازد، سبب انبساط خاطر اوست و آمادگي براي ساير فعاليت‏هاي زندگي، از طريق همين تفريحات سالم به دست مي‏آيد و اگر زندگي، سراسر فعاليت، كار، درس و نظاير اينها باشد، طولي نخواهد كشيد كه تعادل روحي و جسمي انسان به هم خواهد خورد و شالوده وجود ، به سستي خواهد گراييد.

در زمان ائمه معصوم عليهم‌‌السلام، تفريح‏هايي مانند گردش، شنا، سواركاري، كشتي و مواردي از اين دست وجود داشته، ولي اين را بايد در نظر گرفت كه تفريح‏هاي سالم در هر زمان، متناسب با شرايط آن زمان بوده است و حتي مردم هر كشور و هر منطقه‏اي، براي خود تفريح خاصي دارند كه ممكن است براي مردم مناطق ديگر، عجيب به نظر رسد. اگر ايران خودمان را بررسي كنيم، در ايران باستان، مردم از اوقات فراغت خود براي تفريح، بهره‏ها مي‏بردند؛ كتاب‏هاي شعر را سينه به سينه انتقال مي‏دادند؛ با خط خوش، چند بيتي بر پوست و بعدها بر كاغذ مي‏نوشتند؛ به دل كوهسارها پناه مي‏بردند؛ در منازل و معابر، گرد هم مي‏نشستند و از هر دري سخن مي‏گفتند و در خلوت خود، با سنگ و خاك و چوب، نقش‌هاي هنري مي‏زدند.

با ورود اسلام و پذيرش دين از سوي ايرانيان، تحولي در نگرش مردم صورت گرفت؛ به اين ترتيب كه هر قدر شناخت فرد نسبت به جهان، انسان و زندگي، گسترده‏تر و عميق‏تر شد، او به اهميت وقت و عمر، بيشتر پي برد و براي استفاده از آن، برنامه‏ريزي مي‌كرد و از آن جايي كه انسان مؤمن، عمر را نعمتي الهي مي‏داند كه فقط يك بار توفيق بهره‏وري از آن دارد، از اين رو، در همة لحظات عمر، اعمال و رفتار خود را در مسير قرب الهي قرار مي‏دهد.مطالب دیگر:
🔥بررسی كتیبه بیستون🔥بررسی محلولهای کلوئید و خواص آن🔥بررسی ICDL🔥توسعه كسب و كار هاي روستايي🔥بررسی كاشي و سراميك و خمیر و پودر چسب کاشی و طریقه مصرف آنها🔥بررسی ماده مخدر کراک و اثرات مخرب آن و بررسی وضعیت مصرف کراک در ایران🔥طرز تهیه کاغذ ابروباد و بررسی کاغذ و انواع آن🔥نگاهی به كمبود مسكن، فرصتي براي اقتصاد ايران🔥بررسی گیاه کاسنی و خواص و اسانسهای آن🔥مروری بر كمرويي و تاثیر و درمان آن🔥نگاهی به اطلاعات و فناوری و وضعیت دسترسی عمومی به آنها🔥بررسی طرز کار موتور اتومبیل🔥بررسی طریقه ساخت تیرچه🔥بررسی دهستان طرقبه و مرکزیت آن🔥مفاهيم اوليه ويندوز 98 و نحوه کار با آن🔥بررسی كابل و كابل كشي و انواع آن🔥بررسی قضيه تالس و اثبات آن و مروری بر ویژگیهای هندسی مثلث🔥بررسی قنات و بررسی پیشینه و وضع قنات ها و آلودگی آنها🔥بررسی طلاق وعواقب آن درخانواده🔥بررسی بیماری سالک و انواع و مبارزه با آن🔥نگاهی به طلاق و اقسام و ارکان و راه های جلوگیری از آن🔥بررسی طرح کارآفرینی تولید نخ متوسط تا ضخیم🔥بررسی کارآفرینی و سابقه آن در جهان و ایران و بررسی طرح کارآفرینی توليد خيارشور، ترشي و مربا🔥نگاهی به کارآفرینی و شغل و طرح، برنامه ریزی، مدیریت کسب و کار و مروری بر کسب و کار اینترنی🔥بررسی سپتيك تانكها و لوله ه و چاه فاضلاب و مسدود شدن آنها