خرید فایل(تحقیق درباره اسلام و نسل جوان )

تحقیق درباره اسلام و نسل جوان , نسل جوان , اسلام و نسل جوان تحقیق درباره اسلام و نسل جوان |1790225|hyk40089539|
نمونه ای دیگر از بهترین فایل ها با عنوان تحقیق درباره اسلام و نسل جوان آماده دریافت می باشد.

این محصول در قالب ورد (WORD) و قابل ویرایش در 30 صفحه تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این فایل و اطمینان از خرید، مطالب چند صفحه آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید.

لینک دانلود پایین صفحه

از بهترين و عالي ترين اعمال ديني ، امر نماز است كه اسلام به آن توجه زيادي كرده است و براي آن آثار و فوائد زيادي در آيات و روايات مطرح نموده است ، اگر چه عبادت در تمام اديان آسماني وجود دارد و ليكن بهترين و زيباترين نوع عبادت همين نمازيست كه در اسلام به شكل و كيفيت خاصي آمده و مسلمانان دعوت به خواندن آن شده اند . در قرآن كريم فلسفه خلقت را عبادت خداي تعالي بيان شده است . كه در اين راستا نماز نقش مؤثري را ايفا مي كند ، زيرا اكمل عبادت خداي تعالي نماز است.

اما عليرغم اين همه توجه اسلام به عبادت مخصوصاً نماز ، باز عده اي از مسلمانان به اين امر مهم توجهي نداشته و براحتي آن را ترك مي كنند و به خاطر بي توجهي آنها هم نسل نوجوان و جوان هم به اين امر ديني بسيار مهم بي محبتي مي نمايد لذا در اين رساله به بيان علل و ريشه هاي بي توجهي به نماز در اين قشر پر نيرو و پر تحرك (نوجوان و جوان ) مي باشد.

مقدمه :

منت خداي را عزوجل كه طاعتش موجب قربت است و به شكر اندرش مزيد نعمت .

هر نفسي كه فرو مي رود ممد حيات است و چون بر مي آيد مفرّح ذات .

پس در هر نفسي ، دو نعمت موجود است و بر هر نعمتي ، شكري واجب .

بنده نمي خواهم راجع به فلسفه نماز ، ضرورت نماز ، اهميت نماز تحقيق كنم چون موضوع براي جامعه ما بسيار روشن و واضح است . از طرف ديگر كتابها و سخنان فراواني در اين باره نوشته و گفته شده و شكل ديگري را در بين اين مسائل نمي دانم به ويژه در كشور ي كه تاسيس نظام آن بر مبناي دستورات آسماني و الهي بوده و طبعاً نماز يكي از زيباترين جلوه هاي اين نظام آسماني است و همه مردم ما هم مسلمانند و در اهميت و ضرورت نماز مطالبي را مي دانند .

اما مسئله و مشكل اصلي چگونگي گسترش و ترويج فرهنگ نماز و اعتلاي اين فريضه الهي در ميان نسل نوجوان و جوان ما است.مطالب دیگر:
📚پاورپوینت آشنایی با معماری اسلامی، پروژه مسجد- مدرسه سپهسالار📚پروژه برداشت از بنای تاریخی مسجد و مدرسه سپهسالار📚پاورپوینت روستای علی سید از توابع شهرستان ساوجبلاغ📚تحقیق هنر اسلامی📚تحقیق نماسازی در ساختمان📚تحقیق برج پیزا📚تحقیق نگرشي بر ساختار و ساختمان ساز گيتار📚تحقیق منابع صنایع اسلامی📚تحقیق مقایسه تطبیقی گروه های موسیقی از قاجار تاکنون📚تحقیق مفهوم فضای شهری📚تحقیق معماری هخامنشی📚طرح دانشگاه معماری سه طبقه به همراه خوابگاه📚پاورپوینت فصل دوم کتاب رفتار سازمانی رابینز و جاج، ترجمه مهدی زارع📚پاورپوینت فصل سوم کتاب رفتار سازمانی رابینز و جاج، ترجمه مهدی زارع📚پاورپوینت فصل چهارم کتاب رفتار سازمانی رابینز و جاج، ترجمه مهدی زارع📚پاورپوینت فصل پنجم کتاب رفتار سازمانی رابینز و جاج، ترجمه مهدی زارع📚پاورپوینت فصل ششم کتاب رفتار سازمانی رابینز و جاج، ترجمه مهدی زارع📚پاورپوینت فصل هفتم کتاب رفتار سازمانی رابینز و جاج، ترجمه مهدی زارع📚پاورپوینت فصل هشتم کتاب رفتار سازمانی رابینز و جاج، ترجمه مهدی زارع📚پاورپوینت فصل نهم کتاب رفتار سازمانی رابینز و جاج، ترجمه مهدی زارع📚پاورپوینت فصل دهم کتاب رفتار سازمانی رابینز و جاج، ترجمه مهدی زارع📚پاورپوینت فصل یازدهم کتاب رفتار سازمانی رابینز و جاج، ترجمه مهدی زارع📚پاورپوینت فصل دوازدهم کتاب رفتار سازمانی رابینز و جاج، ترجمه مهدی زارع📚پاورپوینت فصل سیزدهم کتاب رفتار سازمانی رابینز و جاج، ترجمه مهدی زارع📚پاورپوینت فصل چهاردهم کتاب رفتار سازمانی رابینز و جاج، ترجمه مهدی زارع