خرید فایل(تحقیق بي مهري در اسلام)

تحقیق بي مهري در اسلام,تحقیق در مورد بي مهري در اسلام,دانلود تحقیق بي مهري در اسلام,پروژه بي مهري در اسلام,مقاله بي مهري در اسلام,پایان نامه پیرامون بي مهري در اسلام,تحقیق روانشناسی بي مهري در اسلام,تحقیق روانشناسیتحقیق بي مهري در اسلام|35009391|hyk40089539|
نمونه ای دیگر از بهترین فایل ها با عنوان تحقیق بي مهري در اسلام آماده دریافت می باشد.


بخشی از متن تحقیق:

از امام باقر (عليه السلام) از پدرانش، از علي (عليه السلام) نقل شده است كه فرمود: همنشيني با بدان موجب سوء ظن به نيكان مي شود و همنشيني با خوبان بدان را به خوبان مي پيوندد و همنشيني فجار با نيكوكاران فجار را به نيكان ملحق مي كند پس كسي كه وضع او بر شما مشتبه باشد و دين و روش او را نشناسيد به معاشرين او نگاه كنيد. پس اگر معاشرين او اهل دين خدا بودند او نيز بر دين خدا است و اگر بر دين خدا نبودند پس هيچ بهره در دين خدا براي هيچيك از آنان نيست همانا رسول خدا (صلي الله عليه و آله) مي فرمود:
كسي كه ايمان به خدا و روز آخرت دارد پس با كافر برادري نمي كند و با فاجر رفت و آمد نمي نمايد و كسي كه با كافري پيوند برادري ايجاد كند يا با قاجري رفت و آمد نمايد فاجر و كافر بوده است.
بي مهري در اسلام
اصولاً مردمي كه مهر و محبت ندارند و جاذبه ندارند افراد ناقصي هستند. امير مومنان علي (عليه السلام) مي فرمايد: ناتوان ترين مردم كسي است كه از دوست يافتن ناتوان باشد و از او ناتوانتر آنكه دوستان را از دست بدهد و تنها بماند.
محبت در بنيان تشيع
يكي از بزرگترين امتيازات مذهب تشيع بر ساير مذاهب اين است كه پايه و زير بناي اصل آن بر محبت بنا نهاده شده است، از اولين روز دعوت پيامبر اكرم (صلي الله عليه و آله) كه اين مذهب پايه گذاري شد زمزمه محبت و دوستي علي (عليه السلام) در كار بود و دوستي امير مومنان (عليه السلام) امتياز شيعيان بود و بقدري شيعيان در محبت امير مومنان ثابت قدم و استوار بودند كه آن حضرت (عليه السلام) مي فرمود:
اگر با اين شمشيرم بيني مومن را بزنم كه با من دشمن شود، هرگز دشمني نخواهد كرد. و اگر همه دنيا را بر سر منافق بريزم كه مرا دوست بدارد، هرگز مرا دوست نخواهد داشت. زيرا كه اين مطلبي است ثابت و بر زبان پيامبراني جاري گشته كه گفت:
يا علي: مومن تو را دشمن ندارد و منافق تو را دوست نمي دارد. از اين رو وقتي يكي از دوستان اميرالمومنين (عليه السلام) كه مردي با فضيلت و ايمان بود، متاسفانه از روي لغزشي كه از وي انجام گرفت و مي بايست حد بر او جاري شود اميرالمومنين (عليه السلام) به عنوان حد دزدي، پنجه راستش را بريد و به دست چپش داد. او در حالي كه قطرات خون از دستش مي چكيد مي رفت. در بين راه ابن الكواء خارجي آشوبگر، خواست از اين جريان به نفع خوارج و عليه علي )عليه السلام) استفاده كند، با قيافه اي ترحم آميز جلو رفت و گفت كي دستت را بريد؟! او به جاي اينكه ازعلي (عليه‌السلام) مذمت و يا شكوه كند گفت:...

این تحقیق با فرمت word قابل ویرایش در اختیار شما قرار می‌گیرد.
تعداد صفحات تحقیق: 25مطالب دیگر:
📎نمونه پرسشنامه بررسی شرایط خانوادگی📎نمونه پرسشنامه بررسی شوخ طبعی (SHQ)📎نمونه پرسشنامه شیوه زندگی📎نمونه پرسشنامه میزان محبوبیت📎نمونه پرسشنامه احتیاط (میزان محتاط بودن)📎پاورپوینت انسان ، طبیعت ، معماری با موضوع : معماری سبز📎تحقیق و پاورپوینت تصفیه فاضلاب📎پاورپوینت الگوبرداری از اُرگونومی بدن مورچه در سازه های معماری📎نمونه پرسشنامه مقیاس بازنگری شده ی اختلال اضطراب فراگیر (GADS-R)📎نمونه پرسشنامه ابزار سنجش ویژگی های شخصیتی کارآفرینان📎پاورپوینت ورزش 📎پاورپوینت آرامش در خانواده 📎پاورپوینت درس عربی 📎پاور پوينت تحليل معماري فرهنگسراي خارجي پلاسن plassen📎دانلود فایل پاورپوینت پروژه جبر رابطه‌اي Relational algebra / برای دانشجویان کامپیوتر📎آموزش تبدیل فیلم برای نمایش روی تلویزیون📎جزوه آموزشی مطالعه نفت📎جزوه آموزشی ارزیابی نفت خام (Evaluation of Crude Oils)📎دوره آموزشی شبیه سازی فرایندهای شیمیایی با نرم افزار HYSIS📎جزوه لاتین خاصیت الکتریسیته📎نمونه پرسشنامه سبک زندگی ارتقا دهنده سلامت والکر📎نمونه پرسشنامه هنجارهای اجتماعی نوجوانان📎نمونه پرسشنامه پابرتری واترلو📎نمونه پرسشنامه فرسودگی شغلی - سنجش کلی📎نمونه پرسشنامه ناپیروی تکانشی